Teleki Pál Földrajzverseny

Március 17-én a Bolyai Farkas Elméleti Líceum adott otthont a Teleki Pál Földrajzverseny országos döntőjének. A 7. és 8. osztályos tanulók számára szervezett vetélkedőn mindkét évfolyamot 18 versenyző képviselte Beszterce-Naszód, Bihar, Kolozs, Kovászna, Hargita, Maros, Máramaros, Szatmár, Szeben és Temes megyékből.

 

Évfolyamonként három díjat és három dicséretet osztottak. Az első négy helyezett részt vesz a május 11-13 között Egerben szervezett Kárpát-medencei szakaszon. Minden résztvevőt emléklappal és könyvvel jutalmaztak.

A versenyen az alábbi eredmények születtek:

VII. osztály

Ssz.

Diák neve

Iskola

Település

Felkészítő tanár

Pontszám

Helyezés

1.

Szőcs Antal

Erdőfülei Általános Iskola

Erdőfüle

Andorkó Imola

86

I.

2.

Beke Anikó

Molnár Józsiás Általános Iskola

Kézdivásárhely

Veres Enikő

86

II.

3.

Dobri Dávid

Petőfi Sándor Általános Iskola

Csíkszereda

Péter Kinga

83

III.

4.

Baló Bulcsú

Konsza Samu Általános Iskola

Nagybacon

Baló Ervin

81

Dics.I.

5.

Bota Helén

Imets Fülöp Jákó Általános Iskola

Tusnád

Székely Gabriella

79

Dics.II.

6.

Fábián Péter

Báthory István Elméleti Líceum

Kolozsvár

Vincze Csilla

77

Dics.III.

7.

Szabó Péter

János Zsigmond Unitárius Kollégium

Kolozsvár

Szekernyés Réka

76

 

8.

Bányai Roni

Nicolae Iorga Általános Iskola

Nagybáya

Erdös-Kiss Luca Andrea

71

 

9.

Gál Fanni

Kiss Ferenc Általános Iskola

Csíkmadaras

Petres Mónika

69

 

10.

Szakács Apor Tamás

Apáczai Csere János Elméleti Líceum

Kolozsvár

Poszet Szilárd

64

 

11.

Takács Norbert

Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

Balázs István

58

 

12.

Baki Arnold

Ion Chinezu Általános Iskola

Marosszentanna

Oroszhegyi Enikő

56

 

13.

Katona Péter

Művészeti Szaklíceum

Marosvásárhely

Unger Enikő

56

 

14.

Májercsik Timea

Liceul de Transport Auto

Felsőbánya

Torkos Imre

56

 

15.

Fazekas Anna

Szacsvay Imre Általános Iskola

Nagyvárad

Taut Elisabeta

52

 

16.

Tebécs Rebeka

Avasújvárosi Általános Iskola

Avasújváros

Szenes Bernadett

51

 

17.

Székely Anett Timea

Báthory István Általános Iskola

Medgyes

Szederjesi György

39

 

18.

Magyarosi Károly László

Andrei Muresanu Főgimnázium

Beszterce

Simon Kinga

29

 

VIII. osztály

Ssz.

Diák neve

Iskola

Település

Felkészítő tanár

Pontszám

Helyezés

1

Antal Teofil

Zabolai Általános Iskola

Zabola

Varga Éva

89

I.

2

Botár Márta

Nagy Imre Művészeti Líceum

Csíkszereda

Kovács Levente

84

II.

3

Kovács Nándor Hunor

Márton Ferenc Általános Iskola

Csíkbánkfalva

Gerczuj Katalin

83

III.

4

Székely-Varga Szilárd

Traian Általános Iskola

Dícsőszentmárton

Gagyi Zoltán Loránd

83

Dics.I.

5

Székely-Béres Nóra

Szent György Technológiai Líceum

Erdőszentgyörgy

Beke Tünde

80

Dics.II.

6

Szőke Szabolcs János

Traian Általános Iskola

Dícsőszentmárton

Gagyi Zoltán Loránd

79

Dics.III.

7

Vizeli Roland

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Marosvásárhely

Kosztándi Krisztina

79

 

8

Antal Zakariás

Arany János Általános Iskola

Csíkszentmihály

Buzás Rozália

78

 

9

Ilyés Norbert István

Székely Mikó Kollégium

Sepsiszentgyörgy

Makfalvi Zsuzsa

78

 

10

Harai Tamás

Zabolai Általános Iskola

Zabola

Varga Éva

77

 

11

György Ödön

Arany János Általános Iskola

Csíkszentimre

András Éva

74

 

12

Bodor Bálint

Kőrösi Csoma Sándor Líceum

Kovászna

Becsek Éva

72

 

13

Kelemen Tamás

Fogarasy Mihály Általános Iskola

Gyergyószentmiklós

Kósa Annamária

72

 

14

Szász Péter

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Marosvásárhely

Kosztándi Krisztina

68

 

15

Tegze Rebeka

Ion Creanga Általános Iskola

Szatmárnémeti

Pesek Attila

54

 

16

Tar László

Petőfi Sándor Általános Iskola

Koltó

Torkos Imre

51

 

17

Téglás Szabó Izabella

Báthory István Általános Iskola

Medgyes

Szederjesi György

30

 

18

Darlati Sándor Dániel

Szentmátéi Általános Iskola

Szentmáté

Darlaczi Timea

24

 

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!

A verseny szervezője a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség és a Romániai Oktatási Minisztérium Kisebbségi Osztálya

A marosvásárhelyi döntő támogatója Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.

 

thumbnail DSC 1056

thumbnail DSC 1083

Eseménynaptár

2020. augusztus
H K Sz Cs P Sz V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Oldalaink

Erasmus+

Cambridge Assessment English

bolyaisok

vilagtalalkozo

appendix

bolyaischola

fizika

appendixappendix